Polish English French German Italian Lithuanian
Loading...

Hude

nml 4Gmina Hude leży w Dolnej Saksonii, w północno-zachodnich Niemczech, pomiędzy Bremą, a Oldenburgiem. Hude znajduje się w pięknej, spokojnej i cichej okolicy. W pobliżu są lasy i jeziora, które tworzą specyficzny mikroklimat. W Gminie Hude mieszka dziś niespełna 16.000 mieszkańców, a powierzchnia obejmuje 124,64 km².
Dzięki swojemu położeniu, między dwoma dużymi miastami, mieszkańcy mogą brać udział w wielu wydarzeniach kulturalnych i społecznych. Z Hude regularnie kursują pociągi do Bremy i Oldenburga, w sąsiedztwie jest też autostrada A28.
Gmina Hude ma wiele atrakcji turystycznych i zabytków - są to m.in.: zegar słoneczny (na nowym placu przy dworcu kolejowym), edukacyjna ścieżka z planetami układu słonecznego z zachowaniem skali 1:1 000 000 000 (zlokalizowana przy szosie między Hude i Wüsting) i nadbrzeże z rzeźbami. W Hude znajdują sie również ruiny klasztoru Cystersów, który powstał tu w 1232 roku.
Gmina należy do Naturalnego Obszaru Chronionego Wildeshauser Geest i jest znana z tego, że łatwo się tu zrelaksować i odpocząć, można też aktywnie spędzić czas. Znajdują się tu m.in.: dwa baseny, kort tenisowy, pole golfowe oraz stajnia dla koni ze szkołą jeździecką i restauracją.
Gmina Hude podpisała umowy partnerskie z czterema miastami - są to: Arnage (Francja) od 1983, Kröpelin (Niemcy) od 1991, Fiume Veneto (Włochy) od 2002 i Nowe Miasto Lubawskie (Polska) od 2003 roku. W 2015 roku podpisana została również umowa o przyjaźni z Rejonem Solecznickim na Litwie. Z tego powodu, często odbywają się tu spotkania i wydarzenia międzynarodowe.
O Hude nie trzeba dużo opowiadać, trzeba je poprostu samemu zobaczyć. Nie zostaje Państwu więc nic innego, niż odwiedzić tą piękną miejscowość.
Więcej informacji na stronie: www.hude.de

Ostatnio zmienianyczwartek, 15 wrzesień 2016 11:06
Więcej w tej kategorii: « Nowe Miasto Lubawskie Fiume Veneto »

Log in

create an account

fb iconLog in with Facebook