Polish English French German Italian Lithuanian
Loading...

Kolejne spotkanie w ramach projektu "Dokąd zmierzasz Europo?..."

W dniach 21-25 września 2017 roku we włoskim Fiume Veneto odbyło się trzecie międzynarodowe spotkanie delegacji z Hude w Niemczech, Solecznik na Litwie, Arnage we Francji, Nowego Miasta Lubawskiego oraz gospodarzy, które realizowane było w ramach projektu "Dokąd zmierzasz Europo?..." współfinansowanego przez Komisję Europejską z Programu Europa dla Obywateli.

Tematem przewodnim międzynarodowej debaty było "Zwalczanie stygmatyzacji imigrantów i budowanie dialogu międzykulturowego w UE". Wynikiem kilkudniowej wymiany doświadczeń i działań podejmowanych przez samorządy lokalne Hude, Fiume Veneto, Arnage, Solecznik  i Nowego Miasta Lubawskiego w kwestii łamania stereotypów dotyczących imigrantów i mniejszości było poszukiwanie odpowiedzi na pytania m.in.: jak lokalnie budować dialog międzykulturowy w atmosferze integracji i wzajemnego zrozumienia dla wartości leżących u podstaw Unii Europejskiej?, jakie są uniwersalne mechanizmy integracji w społecznościach lokalnych i uczestnictwa obywatelskiego osób pochodzących z krajów trzecich, będących rezydentami w UE?

Podsumowaniem przebiegu debaty była analiza czynników mających wpływ na zwalczanie przejawów nietolerancji, ksenofobii, dyskryminacji i radykalizacji zachowań społeczności w poszczególnych miastach partnerskich i krajach Unii Europejskiej.

Podczas spotkania uczestnicy mięli okazję wysłuchać międzynarodowego koncertu muzyki poważnej z udziałem muzyków z Fiume Veneto, Solecznik i Nowego Miasta Lubawskiego oraz uczestniczyć w uroczystości jubileuszu 15-lecia partnerstwa między społecznościami Hude i Fiume Veneto.

Log in

create an account

fb iconLog in with Facebook