Polish English French German Italian Lithuanian
Loading...

Międzynarodowe warsztaty muzyczne w ramach projektu "Dokąd zmierzasz Europo?..."

Wraz z oficjalnymi delegacjami w ramach projektu "Dokąd zmierzasz Europo?..." współfinansowanego przez Komisję Europejską z Programu Europa dla Obywateli w dniach 6-10 lipca 2017 roku do Nowego Miasta Lubawskiego przyjechała uzdolniona muzycznie młodzież z Arnage i Solecznik, aby wspólnie z uczniami nowomiejskiej szkoły muzycznej wziąć udział w międzynarodowych warsztatach muzycznych i wymienić się poglądami na tematy europejskie w zakresie m.in. tolerancji wobec imigrantów, łamania stereotypów o poszczególnych narodach itp.


Wspólne zajęcia zaowocowały wspaniałymi koncertami w wykonaniu międzynarodowej orkiestry podczas Dni Nowego Miasta Lubawskiego i Szynaka Day, które spotkały się z ciepłym przyjęciem i gromkim aplauzem publiczności.
Oprócz warsztatów muzycznych - które przebiegały na wysokim poziomie artystycznym - spotkanie młodzieży z Francji, Litwy i Polski obfitowało w spotkania integracyjne na łonie natury i były wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się młodzieży, sprzyjało nawiązywaniu przyjaźni, wymiany spostrzeżeń m.in. na temat tolerancji wobec imigrantów i istniejących uprzedzeń.


Międzynarodowe spotkanie w Nowym Mieście Lubawskim na długo zapadnie w pamięci jego uczestników oraz rodzin goszczących młodych muzyków w swoich domach. Atmosfera towarzysząca podczas pożegnania przed wyjazdem młodzieży z Francji i Litwy, rokuje na dalszą międzynarodową współpracę między młodym pokoleniem w Unii Europejskiej.

Log in

create an account

fb iconLog in with Facebook